بلاگ

بحران در دنیای استارتاپ‌ها؛ ناتوانی در پرداخت حقوق کارمندان به‌خاطر تعطیلی بانک سیلیکون ولی

گزارش‌ها نشان می‌دهند که با سقوط و تعطیلی Silicon Valley Bank، حالا بسیاری از استارتاپ‌ها قادر به پرداخت حقوق کارمندان خود نیستند.

پیش‌تر در خبری به اطلاع شما رساندیم که بانک سیلیکون ولی (SVB) به‌دلیل مواجهه با مشکلات مالی تعطیل شده است. حالا گزارش‌ها نشان می‌دهند که سرمایه‌های برخی از استارتاپ‌ها در این بانک بلوکه شده است و آن‌ها نتوانسته‌اند حقوق کارمندان خود را بپردازند.

به گزارش واشنگتن پست، استارتاپ Flow Health یکی از استارتاپ‌هایی است که به‌خاطر سقوط بانک سیلیکون ولی با این مشکل روبه‌رو شده. «الکس مشکین»، مدیرعامل این استارتاپ که برای پرداخت دستمزدها از یک استارتاپ دیگر به نام Rippling استفاده می‌کند، می‌گوید بلافاصله متوجه شده بود که مشکل پرداخت حقوق باید به‌خاطر تعطیلی این بانک رخ داده باشد.

این نشریه باور دارد که کارمندان Flow Health صرفاً کسر کوچکی از هزاران نیروی احتمالی در استارتاپ‌ها هستند که احتمالاً تحت تأثیر نابودی بانک سیلیکون ولی قرار می‌گیرند. این بانک حالا تحت کنترل دولت آمریکا قرار گرفته است تا سرمایه‌های مشتریان به آن‌ها برگردانده شود. البته بیمه تنها تا 250 هزار دلار از دارایی‌های هر فرد را پوشش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *